NOWY ŚWIAT

RESTAURACJA

Atrakcje okolicy: WŁADYSŁAWOWO

Władysławowo jest jednym z najbardziej popularnych nadmorskich kurortów. Wiele osób chętnie wybiera to miejsce na wczasy. Władysławowo jest położone na Pobrzeżu Gdańskim nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką.

Wypoczywając nad morzem, obowiązkowym punktem jest zobaczenie plaży. Plaże znajdujące się we Władysławowie mają aż 3 kilometry. W mieście znajdziemy na nie aż kilkanaście wejść. Plaże są strzeżone przez ratowników, a wejście do wody łagodne, więc można pływać bez obaw.

Podczas wypoczynku we Władysławowie warto odwiedzić miejscowe muzea. Jednym z nich jest malutkie Muzeum Motyli. Na bardzo małej przestrzeni możemy zobaczyć ponad 3000 gatunków motyli, które są bardzo różnorodne. Obok motyli znajdziemy również masę ciekawych informacji o nich. Kolejnym ciekawym muzeum jest Hallerówka. Jest to chatka, w której możemy dowiedzieć się wiele o wojennej historii regionu. Swoją nazwę zaczerpnęła od Generała Józefa Hallera. Obok niej znajduje się Adiutantówka, w której możemy znaleźć eksponaty związane z plażą- ubrania, parasole, a nawet muzykę.

We Władysławowie znajduje się Aleja Gwiazd Sportu. Swoje gwiazdy mają tam najlepsi Polscy sportowcy- np. Otylia Jędrzejczak, Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski czy Irena Szewińska. Co roku odbywa się tam Festiwal Sportu, podczas którego zostają odsłonięte kolejne gwiazdy. Przy Alei Gwiazd Sportu stoi "Korona Himalajów". Jest to 6 skalnych płyt, które są symbolem 6 ośmiotysięczników, które zostały zdobyte przez Polaków. Docelowo przy Alei Gwiazd Sportu ma znajdować się 14 płyt.

Port we Władysławowie

We Władysławowie znajdziemy jeden z największych polskich portów. Jest on położony na otwartym morzu. W sezonie letnim z portu można się wybrać na rejs statkiem lub jeśli lubi się ekstremalne przeżycia- szybką motorówką. Fani wędkarstwa mogą z portu wybrać się na połów dorsza wędką.

Warto również odwiedzić oceanarium- Ocean Park. Znajduje się tam wiele szczegółowo odwzorowanych modeli żyjących pod wodą ssaków i ryb. W Ocean Parku znajdziemy rekiny, delfiny, orki, pingwiny, a nawet wieloryba. W cenie biletu mamy zagwarantowane zwiedzanie oceanarium z przewodnikiem, dzięki któremu możemy dowiedzieć się wiele o przedstawionych w Ocean Parku gatunkach.

Obowiązkowym punktem podczas wakacji we Władysławowie jest wejście na wieżę widokową, która znajduje się w Domu Rybaka. Możemy zobaczyć z niej przepiękną panoramę Półwyspu Helskiego. Znajdują się tam dwa tarasy widokowe- jeden na wysokości 45m, a drugi 63m. Dostępne są tam lornetki i lunety, aby zwiedzający mogli dokładniej obejrzeć panoramę.

Władysławowo z lotu ptaka

restauracjanowyswiat.pl - Sopot / Trójmiasto