NOWY ŚWIAT

RESTAURACJA

Atrakcje okolicy: GDAŃSK

Masz ochotę spędzić wakacje nad morzem? Świetny wybór! Jednak decyzja, do którego miasta wybrać się na wypoczynek nie jest prosta. Z pewnością nie pożałujesz, jeśli na cel swojej podróży obierzesz Gdańsk.

Miasto to szczyci się tradycją sięgającą ponad tysiąc lat wstecz, czego pamiątki wciąż można napotkać na każdym kroku. Co konkretnie zobaczysz w Gdańsku?

Zacznijmy od historii wcale nie tak odległej. II wojnę światową upamiętnia Pomnik Obrońców Wybrzeża na półwyspie Westerplatte. To obowiązkowy punkt wycieczki do Gdańska! Przy okazji możesz wstąpić do Muzeum II Wojny Światowej, gdzie dowiesz się, jakie wydarzenia doprowadziły do wybuchu wojny, a także zobaczysz jej przebieg. Wszystko to w sposób tak ciekawy, że nawet nie odczujesz upływającego czasu. O upadku komunizmu natomiast przypomina Europejskie Centrum Solidarności. Znajdziesz tu tablice z postulatami strajkowymi oraz liczne pamiątki z czasów PRL-u. W kompleksowy i przyjemny sposób zagłębisz się w historię walki o wolność przez naszych rodaków.

Apartamenty w Gdańsku

Gdzie nocować w Gdańsku?

Planując pobyt w Trójmieście, wielu turystów rezerwuje noclegi w Gdańsku. I nie ma co się dziwić, bo Gdańsk pod względem bazy noclegowej ma do zaoferowania naprawdę dużo. Szczególnie w sezonie wakacyjnym pojawia się wiele ofert mieszkań wakacyjnych na wynajem. To dobra opcja, szczególnie podczas dłuższego pobytu nad morzem. Ale w Gdańsku noclegi można bez problemu zarezerwować o każdej porze roku. Wiele apartamentów powstało głównie z myślą o turystach - są więc do dyspozycji przez cały rok. Jeśli kogoś interesują hotele, w Gdańsku jest ich sporo - i to w różnych lokalizacjach, zarówno blisko morza i plaży, jak i blisko centrum miasta.

Symbolem niewątpliwie kojarzącym się z Gdańskiem jest Żuraw. To dźwig portowy wybudowany w połowie XV wieku, co czyni go jedną z najstarszych budowli tego typu w Europie. A skoro już tutaj jesteś, nie odmawiaj sobie spaceru ulicą Długą. Oprócz przepięknych, zabytkowych kamienic zobaczysz tam dom historyka Uphagena z zachowanymi wnętrzami mieszczańskimi, Fontannę Neptuna, czy Dwór Artusa. Jeśli masz ochotę, możesz wstąpić do Ratusza Głównego Miasta - z pewnością nie przegapisz strzelistej konstrukcji w stylu gotyckim. Skoro o architekturze mowa, to oczywiście nie można zapomnieć o Bazylice Mariackiej. Budowla powstająca przez niemal 160 lat od XIV wieku jest największą świątynią w Europie wybudowaną z cegieł. Wnętrze zdobią dzieła średniowiecznych artystów, m. in. "Piękna Madonna Gdańska". W bazylice znajdziesz czternastometrowy zegar astronomiczny Jana Düringera - zabytek warty obejrzenia.

W Zespole Przedbramia ulicy Długiej znajduje się Muzeum Bursztynu. Jeżeli zachwyca cię biżuteria wykonywana z tego tworzywa, z pewnością jest to miejsce dla ciebie. Dowiesz się tutaj co nieco o historii bursztynu, poznasz sposoby jego obróbki i zastosowanie.

Kiedy zmęczy cię zwiedzanie, możesz wybrać się na spacer Długim Pobrzeżem. W kawiarniach zjesz ciastko i wypijesz pyszną kawę. Dla dzieci (i nie tylko) świetną atrakcją będzie obserwacja statków stylizowanych na okręty rodem z filmów o piratach. Jeśli jednak masz już dość zgiełku miasta, wybierz się Parku Oruńskiego albo odpocznij w Parku Oliwskim. Nic tak nie wycisza po dniu pełnym wrażeń jak zielona trawa i spokój natury.

Nie ukrywajmy, że wczasy nad morzem to dla wielu przede wszystkim odpoczynek na plaży. Do najpopularniejszych gdańskich plaż należą plaża na Stogach i w Jelitkowie. Morska bryza i cieplutki piasek pod stopami to doskonały przepis na miły wypoczynek!

Szkoda czasu na dłuższe namysły! Spędź wakacje w Gdańsku, gdzie miejski klimat miesza się z naturą, a granica pomiędzy epokami rozmywa się pośród cudów zabytkowej architektury. To gwarancja udanych wczasów!

Zdjęcia Gdańska

Poznaj więcej atrakcji Gdańska

Gdańsk obfituje w atrakcje, które trzeba zobaczyć, spędzając wczasy nad morzem

restauracjanowyswiat.pl - Sopot / Trójmiasto