NOWY ŚWIAT

RESTAURACJA

Dlaczego warto spędzić wczasy w Trójmieście?

Każdego roku Sopot odwiedza tysiące turystów, którzy chcą wypocząć nad morzem. Część z nich nocuje w okolicznych pensjonatach i apartamentach, jednak zdecydowana większość gości nocleg rezerwuje w innych częściach Trójmiasta, a do Sopotu przyjeżdża samochodem lub komunikacją miejską. Wynika to z faktu, że baza noclegowa w Sopocie jest mocno ograniczona ilościowo. Apartamenty znajdujące się blisko plaży bardzo szybko znikają z serwisów rezerwacyjnych, nawet na sezon do przodu.

Sopot od zawsze przyciągał turystów. Urokliwe molo i deptak to miejsce, które trzeba zobaczyć, będąc w okolicy. I tak właśnie robi wielu turystów. Tutejsze restauracje również zachęcają do skosztowania specjałów z menu. Wszystko to sprawia, że Sopot jest tak chętnie wybierany na wczasy nad morzem.

Jak wygląda okoliczna baza noclegowa? Jakie noclegi w Trójmieście można zarezerwować? Wybór jest ogromny. Goście znajdą tu zarówno luksusowe pokoje hotelowe, za które trzeba będzie sporo zapłacić. Są też tanie pokoje gościnne, o znacznie mniejszym komforcie pobytu, ale jednocześnie dużo niższej cenie. Sporo osób decyduje się na coś po środku: wynajęcie apartamentu lub mieszkania wakacyjnego. To bardzo atrakcyjna opcja noclegu, bo daje sporo prywatności i oferuje duży komfort pobytu. A ceny apartamentów na wynajem bywają bardzo atrakcyjne. Stąd tak duża popularność tego typu noclegów w Trójmieście. 

Poznaj atrakcje Trójmiasta

Spacer po plaży

Pobyt nad Bałtykiem na wiele zalet - nie sposób przecenić dobroczynnego wpływu klimatu, świeżego powietrza pełnego jodu. Pobyt nad morzem działa na wielu uspokajająco - osoby takie przyjeżdżają tu szczególnie poza sezonem, kiedy ludzi w mieście i na plaży jest mniej. Można wtedy w spokoju pospacerować, odstresować się, przemyśleć różne sprawy i wyzwania dnia codziennego. 

Sopot jest o tyle interesującym miejscem, że umożliwia swobody dostęp do wielu atrakcji znajdujących się w całym Trójmieście (zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni). To także świetna baza wypadowa na Półwysep Helski, do Zatoki Puckiej czy Władysławowa. Właściwie ogranicza nas tylko wyobraźnia: w zależności od tego, na co mamy ochotę. I tak: Gdańsk oferuje atrakcje typowo miejskie, niezależne od kaprysów pogody. Podobnie Gdynia oferuje odwiedzającym liczne muzea.

Wczasy w Trójmieście będą więc świetnym wyborem dla każdego, kto chce mieć kontrole i uniezależnić się od pogody. Posiadając dodatkowo własny środek transportu daje możliwość pełnego wypoczynku na polskim wybrzeżu. 

Czy znasz te miejsca?

restauracjanowyswiat.pl - Sopot / Trójmiasto