NOWY ŚWIAT

RESTAURACJA

Atrakcje okolicy: GDYNIA

Zastanawiałeś się ostatnio nad wakacjami nad polskim morzem? Jeżeli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, Gdynia będzie idealnym miejscem na wypoczynek. Jest to miasto pełne wyjątkowych miejsc, które można zobaczyć podczas wakacji. Jednym z nich jest Skwer Kościuszki zakończony molem południowym.

Ten nadmorski deptak wypełniony jest straganami, restauracjami i kafejkami. Spacerując po skwerze można urozmaicić swój wypoczynek wstępując do jednego z dwóch statków muzeów: "Daru pomorza" oraz ORP "Błyskawica". Miłośnicy rejsów również nie będą zawiedzeni, w Gdyni regularnie odbywają się godzinne rejsy po porcie zewnętrznym. Kolejnym urozmaiceniem pobytu jest Akwarium Morskie przeznaczone dla osób zainteresowanych fauną morską.

Dar Pomorza - Gdynia

Dar Pomorza

Wczasy nad morzem nie mogą odbyć się bez wizyty na plaży.

Gdynia morze poszczycić się wieloma kilometrami piaszczystej plaży. Wzdłuż morza można przejść po skąpanym w promieniach słońca piasku do klifu orłowskiego, mola w Orłowie oraz Kępy Redłowskiej. Gratką dla osób interesujących się militariami jest Muzeum marynarki wojennej. Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda torpeda, mina wodna lub działko przeciwlotnicze? To muzeum jest idealne dla Ciebie. Innym ciekawym miejscem jest Muzeum emigracji, w którym poznacie historię zarówno tych sławnych, jak i tych w pełni anonimowych pokoleń emigrantów. Z kolei miejscem przeznaczonym dla ciekawych świata jest Centrum Nauki Experyment, w którym poprzez zabawę i doświadczenia zwiedzający zdobywają wiedzę. Nadmorskie wczasy urozmaici także znany na całym świecie Open'er Festiwal, na którym koncerty dają wybitni artyści. Po dawce przyjemności muzycznych kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest Kamienna Góra, na którą można wjechać koleją linowo-terenową. Z tego wzniesienia rozpościera się piękny widok na miasto w tym Skwer Kościuszki i port.

Spacerując gdyńskimi uliczkami turyści podziwiać mogą architekturę modernistyczną. Gdynia jest także enklawą dla zabytków kultury kaszubskiej takich jak: Plac Kaszubski ze znajdującymi się na nim pomnikami: Antoniego Abrahama, działacza społecznego nazywanego "królem Kaszub" oraz Ławeczką Kaszubów, na której wyrzeźbiono Jakuba i Elżbietę Scheibe upamiętniając historię ich pięknej miłości. Kolejnym zabytkiem kultury kaszubskiej jest Domek Abrahama, który niestety można podziwiać tylko z zewnątrz, ponieważ jest on własnością prywatną. 

Galeria zdjęć

Gdynia to miasto, które trzeba zobaczyć

GDYNIA JEST DLA KAŻDEGO!

Wizytę w Gdyni można zakończyć wizytą w punkcie widokowym InfoBox i Muzeum Miasta Gdynia. W Gdyni znajdą się atrakcje dla wszystkich, tych młodszych i starszych, lubiących wylegiwać się na słońcu oraz miłośników przechadzania się po muzeach. Tak liczna ilość atrakcji czyni Gdynię idealnym miejscem na wypoczynek nad morzem.

Gdynia ma swój urok o każdej porze roku, warto tu przyjechać nie tylko w sezonie, ale również wiosną i jesienią

Baza noclegowa Gdyni jest bardzo bogata - każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb. Bardzo popularne są apartamenty oraz mieszkania wakacyjne, przygotowane z myślą o gościach odwiedzających Gdynię i okolicę. W Gdyni sporo jest apartamentów z widokiem na morze, więc planując pobyt w Gdyni, warto rozejrzeć się za naprawdę atrakcyjnymi ofertami.

restauracjanowyswiat.pl - Sopot / Trójmiasto